Teen Challenge

 

Teen Challenge je křesťanská organizace pomáhající lidem, kteří mají problémy s drogami, alkoholem a jinými závislostmi. Zakladatelem této organizace je americký pastor David Wilkerson.

Teen Challenge má po celém světě mnoho středisek, kam se můžou uchýlit lidé bojující s jakoukoli závislostí. Stanou se tak součástí programu, v němž se učí být od těchto závislostí svobodnými. Učí se také všemu, co je potřeba k tomu, aby mohli fungovat v osobním životě. Zároveň je jim přinášeno poselství o Ježíši Kristu (evangelium).

V České republice bylo první středisko Teen Challenge otevřeno Apoštolskou církví v roce 1994 v Beskydech s kapacitou 7 klientů. Dnes již fungují střediska v Poštovicích (pro muže) a  ve Šluknově (pro ženy). Dále jsou to kavárny a centra pro děti a mládež (Praha, Brno, Šluknov). Kavárny slouží jako místa, která může navštívit každý člověk, jenž má zájem popovídat si s křesťany o jeho problémech či závislostech anebo se dozvědět více o programech Teen Challenge.  Fungují v těchto městech: Praha, Brno, Karlovy Vary, České Budějovice, Teplice a Havířov.

Více informací o této organizaci se dozvíte na stránkách www.teenchallenge.cz.